ZAHRANIČÍ

První cestující svezly v rumunské Kluži nové trolejbusy, na jejichž výrobě se významným způsobem podílela česká společnost Škoda Electric. Ta pro flotilu padesáti nových nízkopodlažních kloubových trolejbusů dodala kompletní elektrovýzbroj a zajistila i montáž těchto vozidel. Kluž je čtvrtým největším rumunským městem, žije v něm více než 320 tisíc obyvatel. Tamní cestující díky nové dodávce získávají velmi moderní dopravní prostředky. 

Pondělí, 9. prosinec 2019 / Škoda Transportation

Přepravci ve Vídni se musí připravit na bezemisní „poslední míli“. Dopravní podnik Wiener Linien proto rozjel projekt, při kterém velkoobchod s potravinami využívá přes den prázdnou autobusovou garáž. Doručení zákazníkovi obstarává nákladní kolo. Na přelomu listopadu a prosince se ve Vídni rozjely první testovací jízdy projektu Remihub. Školky ve čtvrti Donaustadt budou během prosince zásobovány jídlem, které se na cestu vydává z autobusové garáže Kagran. Testovací provoz probíhá s nákladním kolem, které uveze až 200 kilogramů.

Čtvrtek, 5. prosinec 2019 / Dopraváček, zdroj: Zahraniční kanceláře města Vídně

Společnost Scania vyvinula první autobus pro lyžařský tým, který nejen zajišťuje pohodlnější cestování, ale také klade důraz na bezpečnost a ekologičnost. Autobus by měl být rovněž místem pro dobití energie, protože pomáhá lyžařům si mezi závody více odpočinout. Navíc podporuje i týmového ducha, jelikož sportovci nyní cestují společně. Autobus, který pojme 12 až 14 osob, je vybaven solárními panely, jež ročně vytvoří 1 000 kWh energie používané k napájení LED osvětlení a dalších zařízení. 

Čtvrtek, 7. listopad 2019 / Scania

Trolejbusy ze Škody Electric brzy začnou sloužit v dalším západoevropském městě – plzeňská firma předala francouzskému zákazníkovi první dva ze tří nových kloubových vozů pro město Limoges, pro které vyrobila kompletní pohon včetně baterií a zajistila finální montáž. „Pro Škodu to není první trolejbusový úspěch na západním trhu. V minulosti se firma podílela například na dodávce vozidel do hlavně Itálie, ale také do Španělska, Švédska či Portugalska,“ sděluje obchodní manažer Škody Electric Pavel Kuch.

Úterý, 29. říjen 2019 / ŠKODA TRANSPORTATION

Společnost Scania představuje novou generaci svých autobusů pro městskou a příměstskou dopravu. Začínáme elektrickým autobusem Scania Citywide na baterie a řada bude zahrnovat autobusy pro všechny varianty paliv a bude tak představovat nejobsáhlejší nabídku na alternativní paliva na trhu. Celý autobus Scania Citywide byl navržen se společným elektrickým systémem, což usnadňuje monitorování jeho stavu i opravy.

Středa, 23. říjen 2019 / Scania

FlixTrain, spadající pod stejnou mateřskou společnost jako autobusy FlixBus, se připravuje na další expanzi, která přijde v roce 2020. Zelené vlaky jezdily první rok a půl pouze v Německu, kde se jedním z prvních partnerů v jejich provozu stala i společnost Leo Express. V příštím roce chce společnost FlixMobility představit rozšířenou nabídku vlakových spojů i v zahraničí. Počínaje rokem 2020 budou první vlaky FlixTrain jezdit i mezi švédskými městy a v Německu rozšíří svou síť na nové koridory.

Středa, 16 říjen 2019 / FlixBus

Škoda Transportation byla potvrzena jako vítěz tendru na dodávku až 45 šestivozových souprav metra pro polskou metropoli Varšavu. První souprava bude předána zákazníkovi do dvou let od podpisu kupní smlouvy. Celková hodnota kontraktu činní necelých 8 mld. korun. V tendru zvítězila nad současným dodavatelem vozového parku do Varšavy, konsorciem Siemens-NEWAG, a také nad firmami Stadler, Alstom a CAF.

Sobota, 12 říjen 2019 / Škoda Transportation

Společnost Solaris Bus & Coach SA začala dodávat 17 moderních nízkopodlažních městských autobusů pro dopravce DLA z Vratislavi. Jedná se o čtyři vozidla Solaris Urbino 12 a třináct vozidel o délce 10,5 metrů. Ve městě již jezdí pře 60 autobusů právě od společnosti Solaris, nyní se ovšem jedná o první autobusy nejnovější verze modelu Urbino. Všechna vozidla budou vybavena dynamickými motory o výkonu 186 kW, které splňují přísné emisní normy Euro VI D a systémem rekuperace energie, který sníží spotřebu paliva.

Úterý, 8. říjen 2019 / Dopraváček, zdroj: Solaris

Solaris poprvé představí na veletrhu Busworld 2019 v Bruselu kloubové Trollino 24. To je dosud nejdelší vozidlo, které vyrobil polský výrobce. Záměrem Trollina bylo vytvořit platformu pro budoucnost, sériovou výrobu 24 metrů dlouhých vozidel s elektrickým nebo hybridním pohonem. Solaris dále návštěvníkům veletrhu představí vozidla Urbino 12 hydrogen a Urbino 18 electric. V současné době je největším výrobcem trolejbusů v EU a dodal již svým zákazníkům přes 1350 vozidel v 16 zemích.

Pátek, 27. září 2019 / Solaris

Ve středu 25. září 2019 slavnostně zahájily provoz s cestujícími v německém městě Chemnitz tramvaje ForCity ze Škody Transportation. Jedná se o obousměrná 100% nízkopodlažní vozidla s nerezovou skříní. Plzeňská společnost dodává do německého města celkem čtrnáct těchto moderních vozidel zcela nové konstrukce. Škoda Transportation zvítězila v tendru na dodávku tramvají pro dopravní podnik města Chemnitz v červnu 2016. Celková cena zakázky je zhruba 950 milionů korun. Skříň vozidla je vyrobena z nerezové oceli, pevnostně je vozidlo navrženo jako LRV (příměstská vozidla 400 kN / 80km/h).

Středa, 25. září 2019 / Škoda Transportation

Společnost Solaris Bus & Coach S.A. podepsala smlouvu s jedním z největších dopravců v tomto skandinávském státě, společností Unibuss As, které dodá další autobusy do hlavního města Norska, Osla. Jedná se o patnáct městských autobusů Urbino 12 a šest kloubových vozidel Solaris Urbino 18. Mezi nimi bude i 500 autobus Solaris dodaný do Norska. Všechna vozidla objednaná společností Unibuss As budou poháněna ekologicky šetrnými motory, které splňují nejpřísnější emisní normy euro VI.

Pátek, 13. září 2019 / Dopraváček, zdroj: Solaris

Škoda Electric se bude významně podílet na dodávce 26 nových nízkopodlažních kloubových trolejbusů pro rumunské město Brašov. Škodovka zajistí dodávku kompletní elektrovýzbroje včetně montáže a finálního otestování vozidel ve svém plzeňském závodě. Dopravní podnik v Brašově díky aktuální dodávce obnoví část vozového parku novými osmnáctimetrovými trolejbusy. Trolejbusy budou vybaveny bateriemi, které umožní využívat vozidla i v místech, kde chybí napájecí infrastruktura.

Pátek, 23. srpen 2019 / Škoda Transportation

Společnost Solaris podepsala smlouvu v hodnotě 117 milionů eur na dodání 300 autobusů InterUrbino určené pro metropolitní oblast Říma a celý region Lazio. Zároveň v této smlouvě bude po dobu 10 let zaručovat také servisní služby. Prvních 50 autobusů bude dodáno v roce 2019. Jedná se o další velkou objednávku modelu InterUrbino po dodání již  360 autobusů. První vozidla dodaná do Říma v roce 2016 již ujela přes 300 000 km.

Sobota, 3. srpen 2019 / Solaris

Reklama

PARTNEŘI WEBU

FACEBOOK

Reklama

TOPlist