DOPRAVNÍ POZVÁNKY

Středa, 10. duben 2019 / Dopraváček, zdroj: ČD

Město Brno si v letošním roce připomíná výročí 150 let od zahájení městské hromadné dopravy ve městě. První koněspřežná tramvaj vyjela z Moravského náměstí 17. srpna 1869 a Brno se tak stalo prvním městem s provozem MHD u nás. Celý rok bude proto protkán akcemi, které pro veřejnost pořádá Dopravní podnik města Brna. Záštitu nad oslavami převzala primátorka města Brna Markéta Vaňková. „Jedná se bezesporu o jedno z největších a nejdůležitějších letošních výročí města Brna. Připomíná nejen obrovský technický rozvoj, ale i generace lidí, kteří se na vývoji a provozu městské hromadné dopravy podíleli. Díky jejich práci, cestujícím a městu Brnu, jehož prioritou vždy byla podpora městské hromadné dopravy, se tak dnes můžeme pyšnit světovou úrovní MHD,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Pondělí, 8. duben 2019 / Dopraváček, zdroj: DPMB

Reklama

Těžba a zpracování dřeva patřilo odnepaměti k hlavním zdrojům obživy obyvatel slovenských hor. Právě z toho důvodu vznikl v letech 1908 až 1909 první úsek Čiernohronské lesní dráhy (ČHLD), která v dobách své největší slávy čítala 131,98 km tratí klikatících se v dolinách Čierného Hrona. Vrcholu dosáhla dráha v 50. letech, kdy bylo přepraveno až 300 000 m3 dřeva ročně.


Neděle, 17. březen 2019 / Dopraváček, spolupráce Lukáš Prukl

Dopravní podnik Ostrava a.s. společně s Kroužkem přátel MHD organizuje jízdy historických vozidel pro veřejnost. Podívejte se na termíny konání historických jízd a zajímavých akcí nejen pro dopravní fanoušky. Podrobné informace o jízdách historickými vozidly jsou pak uváděny na letácích ve vozidlech MHD a webových stránkách dopravce.

Sobota, 2. březen 2019 / Dopraváček, zdroj: DP Ostrava

Dopravní podnik ve spolupráci s Klubem železničních cestovatelů připravil pro všechny fanoušky dopravy a především kolejových vozidel Speciální zážitkovou turistiku.

Neděle, 13. leden 2019 / Dopraváček, Zdroj: DP Praha

Pro velký zájem návštěvníků Dopravní podnik hl. m. Prahy otevírá Muzeum MHD pro veřejnost i v zimních měsících. Již tuto sobotu od 9 hodin se tak můžete přijít podívat, jak se cestovalo v Praze od 19. století! Muzeum bude otevřeno každý víkend od 5. ledna do 31. března, a to vždy od 9 do 17 hodin. Na návštěvníky čeká více než čtyřicet historických vozidel a mnoho dalších exponátů – modelů, fotografií, historických dokumentů, jízdenek, plánků.

Pátek, 4. leden 2019 / Dopraváček, zdroj: DP Praha

Reklama

PARTNEŘI WEBU
TOPlist

FACEBOOK

Reklama